DZIAŁ DOŚWIADCZALNY

Dział doświadczalny

Podczas swojej działalności firma  realizowała projekty oparte na nowych koncepcjach i rozwiązaniach nie stosowanych wcześniej w modyfikacjach pojazdów, jak i podczas codziennych napraw.  Wiele tych rozwiązań doczekało się swoich kopii wykonywanych na własne lub nie potrzeby wielu firm działających na rynku motoryzacyjnym w Polsce i Europie.

 

Przez cały okres działalności możemy pochwalić się kilkudziesięcioma ciekawymi  i nowatorskimi rozwiązaniami, z czego najciekawszymi są:

 1. Opracowanie niezależnego sterowania systemu BLOW OFF w silnikach DIESEL, pozwalającego na uzyskanie charakterystycznego dźwięku bez szkody dla turbosprężarki i silnika, oraz bez jakichkolwiek strat osiągów.
 2. Opracowanie jako jedna z pierwszych firm w EUROPIE zestawu podnoszącego moc w powszechnych na drogach silnikach TDI bazujących na turbosprężarce GTB2260VK.  Opracowaliśmy dwa sposoby sterowania turbosprężarki – fabryczny sterownik elektroniczny w polaczeniu z każdym sterownikiem edc15, oraz przerobiony wykorzystujący sterowanie pneumatyczne stosowane oryginalnie w większości silników TDI i doprowadziliśmy je do perfekcji. Na chwile obecna jako JEDYNA firma w PL i wschodniej EUROPIE pochwalić możemy się  modyfikacjami z wykorzystaniem turbosprężarki GTB2260  zdolnymi w silnikach 1.9 TDI uzyskiwać stabilne ciśnienia doładowania na poziomie 2 bar@ 1800RPM jak i parametrami momentu obrotowego przekraczającego 500Nm, bez  ubocznych skutków skracających żywotność silnika
 3. Opracowanie systemu wstępnego zasilania paliwem silników TDCI marki FORD, pozwalającym „szczęśliwym” właścicielom zapomnieć o problemach z rozruchem silnika przy temperaturach poniżej -20`C, a  przede wszystkim o problemach z pompa wtryskową..
 4. Opracowanie i wytworzenie na własny użytek systemu modyfikacji jednostek  sterujących „DENSO” silników D-4D oraz D-CAT.
 5. Uruchamianie silników doświadczalnych na dostępnych znormalizowanych i montowanych w cywilnych samochodach komputerach sterujących. 

 

 

W roku 2013 celem usprawnienia pracy postanowiliśmy stworzyć specjalny dział w firmie  zajmujący się TYLKO produkcją doświadczalną, czyli opracowaniem i wytworzeniem nowych rozwiązań na potrzeby własne i klienta INDYWIDUALNEGO. Dział ten jest niezbędny w działalności naszej firmy gdyż producenci samochodów codziennie wdrążają nowe technologie i zabezpieczenia mające na celu głownie poprawienie właściwości nowych pojazdów a przy okazji „uprzykrzenie” pracy TUNERÓW. Dla EVODYNAMICS oznacza to  przede wszystkim konieczność powiększania dotychczasowej wiedzy zgodnie z mottem kto się nie rozwija ten się cofa.

 

Wstępny zakres prac w dziale można podsumować w kilku punktach:

 1. Opracowywanie i wytwarzanie zestawów tuningowych dla każdego typu silnika przy użyciu podzespołów nigdy wcześniej nie stosowanych w modyfikacjach
 2. Opracowywanie i wytwarzanie urządzeń pozwalających diagnozować pojazdy przy użyciu nowatorskich rozwiązań
 3. Opracowywanie i usprawnianie algorytmów umożliwiających modyfikacje jak i liczących sumy kontrolne programów sterujących w najnowszych sterownikach
  głównie na użytek wewnętrzny firmy
 4. Opracowywanie i wytwarzanie urządzeń specjalnych dla naszych klientów

 

 

Klientów chętnych do skorzystania z usług EVODynamicS zapraszamy do kontaktu mailowego.